http://rower.uniwersytetradom.pl/bicycle/
English

  ARTYKUŁY » MARZENIA STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ   
 
Kazn. 6:3 Gdyby kto spłodził nawet stu synów i żył długie lata, aż do późnego wieku, lecz nie mógł korzystać z dóbr i nie miałby nawet pogrzebu, musiałbym rzec: Szczęśliwszy niż on jest martwy płód,

MARZENIA STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ

 
MARZENIA STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ
Rajd dookoła świata
12 marca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Gdy marzenia stają się rzeczywistością - rowerowy rajd dookoła świata".
Celem wystawy jest pokazanie poprzez fotografie, opisy oraz pamiątki, idei, która połączyła kilkuset ludzi we wspólnym przedsięwzięciu i pozwoliła im przejechać kilka kontynentów i kilkadziesiąt państw oraz poznać mieszkańców tych krajów.
W 1993 roku podczas spotkania rowerzystów w Atenach, powstała myśl zorganizowania międzynarodowego rowerowego rajdu pokoju z okazji kończącego się wieku oraz tysiąclecia. 6 sierpnia 1998 roku z Seattle wyjechało 10 osób i tyleż samo dotarło do Hiroszimy, ale tylko cztery pokonały całą trasę, w tym Sławomir Płatek z Polski. Przejechał on trasę na rowerze marki Romet, który można również obejrzeć na wystawie. Waldemar Grabka dołączył do rajdu, jako jedna z 700 osób.
Trasa wiodła przez 46 krajów na pięciu kontynentach: obie Ameryki, Afryka, Europa i Azja. Patronem wyprawy było UNESCO. Ciekawostką jest pokazana również imitacja szarfy pokoju, na której wpisywali się poznani po drodze ludzie. Wśród przybyłych gości nie zabrakło między innymi burmistrza nakielskiego Tadeusza Sobola, przewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Podejko oraz dyrektora ZOOiR w Nakle Tomasza Miłowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor muzeum Sławomir Łaniecki. Wystawa potrwa do końca miesiąca.
MB
 
05-12-2020 19:37:29
Rowerem Dookoła Świata

Powered by pr.radom.pl Etomite