http://rower.uniwersytetradom.pl/bicycle/
English

  ARTYKUŁY » Fotografie z rajdu dookoła świata w Galerii Azjatyckiej   
 
Ps. 35:4 Niech okryją się wstydem i hańbą Ci, którzy nastają na życie moje! Niech cofną się i zawstydzą Ci, którzy myślą o zgubie mojej!

Fotografie z rajdu dookoła świata w Galerii Azjatyckiej

 

Fotografie z rajdu dookoła świata w Galerii Azjatyckiej

aka
2001-01-18, ostatnia aktualizacja 2001-01-19 00:07

Zdjęcia i pamiątki Waldemara Grabki i Sławomira Płatka z rowerowego rajdu dookoła świata oglądać można w Galerii Azjatyckiej

W Galerii Azjatyckiej przy ul. Freta 5 odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 17 wernisaż wystawy prezentującej fotografie i pamiątki Waldemara Grabki i Sławomira Płatka - polskich uczestników Wielkiego Milenijnego Rajdu Pokoju (The Great Millennium Peace Ride). Rowerowa wyprawa dookoła świata rozpoczęła się w sierpniu 1998 r. w Stanach Zjednoczonych, w rocznicę zrzucenia bomby na Hiroszimę, a zakończyła 1 stycznia 2000 r., właśnie w tym mieście-symbolu. Rajd odbywał się pod patronatem UNESCO. Trasa wiodła przez 43 kraje na pięciu kontynentach. Rowerami pokonanych zostało 24 239 km, drugie tyle innymi środkami transportu. W wyprawie brali udział przedstawiciele różnych krajów. Tylko cztery osoby pokonały całą trasę (w tym Sławek Płatek z Polski). Wyprawa miała charakter otwarty. Oznaczało to, że każdy, kto czuł się na siłach - fizycznych, psychicznych i finansowych - mógł się przyłączyć. Z prowadzonych przez szefa grupy zapisków wynikało, że w ciągu półtora roku z zaproszenia skorzystało na całym świecie ok. 700 osób, które dołączały się czy to na jeden dzień, na jeden miesiąc, czy na całą pozostałą trasę. Stanowili niezwykłą mieszankę. Najmłodszy uczestnik wyprawy miał 22 lata, najstarszy - 63. Był wśród nich profesor ekonomii, doktor fizyki, pracownik budowlany, sprzedawca warzyw.
 
30-11-2020 05:16:17
Rowerem Dookoła Świata

Powered by pr.radom.pl Etomite