http://rower.uniwersytetradom.pl/bicycle/
English

  ARTYKUŁY » WYPRAWA ROWEROWA 2005 » CO ZABRAĆ?   
 
Przyp. 14:21 Kto gardzi swoim bliźnim, ten grzeszy; lecz szczęśliwy jest ten, kto się lituje nad ubogimi.

CO ZABRAĆ?

 

Rzeczą nam niezbędna do naszej wyprawy jest oczywiscie rower. Może to być rower jakikolwiek,o ile posiada przerzutki, bo bez nich niestety czasami może być ciężko pokonać odcinki górskie. Dla przykładu dodam ze wyruszając w podroż rowerem dookoła świata miałem rower starszy od siebie - ROMET UNIVERSAL wyprodukowany w 1976 roku. Na którym to podróżowałem przez 25 krajów. Był to rower na cienkich oponach, ale nie tych najcieńszych tzw. szytkach. Z własnego doświadczenia wiem ze na takie trasy najlepszy będzie rower trekkingowy. Na takim właśnie rowerem podróżowałem przez 18 krajów. Ale tu zdania mogą być podzielone.

Sakwy rowerowe przednia i tylnia do przewożenia bagażu na rowerze(jeżeli nie oddajesz bagażu do transportu).

Oczywiście będzie potrzebny namiot. Jeśli będziesz podróżować sam/-a to najlepiej wziąć namiot jedynkę. Jest lekki i mały,a więc można go dogodnie wieść na rowerze.

Jeśli chodzi o spanie to najlepsza chyba będzie karimata, dlatego ze jest lekka a przy tym i łatwa w transporcie.
Śpiwór - dobrze jest zabrać jak najmniejszy i w miarę ciepły.Moze sie to wydawac nieco nierealne ale taki spiwór wcale nie tak trudno jest znaleźć,dla przykładu podam ze na wyprawę rowerowa dookoła świata kupiłem śpiwór polski do -5°C i dobrze się sprawuje aż do dziś,którego wielką zaletą jest to,ze jest on nie wielki i łatwo go ze sobą zabrać.

Pozostala jeszcze sprawa gotowania...jeśli planujecie wziąć kuchenkę.Opierając sie na własnych doświadczeniach radzę,by lepiej zabrać benzynową zamiast gazowej,a to dlatego ze może być problem z nabyciem nabojów gazowych po drodze. Kolejna sprawa to narzędzia i części zapasowe.
Minimum z narzędzi to:

  • klucze do odkręcania kół
  • przynajmniej dwie dętki
  • klej i łatki (przebita dętkę zawsze można przecież skleić na miejscu noclegowym).
Ubranie - dobrze jest nie brać zbyt dużo ubrań. Lepiej jest przemyśleć, co wziąć niż później być obładowanym zbyt duża ilością ubrań i innych rzeczy.
Przydatna jest również latarka,jak wiadomo nie tylko na miejscu noclegowym.Poza tym oczywiscie przybory do mycia-tego chyba nie musze szczegółowo wymieniać. Dobrze jest tez mieć ze sobą mały plecak w wolnych chwilach na wyjście do miasta na zakupy itp. Butelka z woda koniecznie. Przy wysokich temperaturach nalezy koniecznie pić dużo wody by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Przydatny bywa tez telefon komórkowy,i to wazne każda osoba miała, bo ułatwia to zawsze możliwość nawiązania kontaktu z dana osoba. Można by tu jeszcze wiele pisać, ale myślę ze tu się zatrzymam.

W razie jakiś pytań prószę pisać do mnie na e-mail: slawomir.platek@bicycle.pl

Wszystkiego dobrego i powodzenia.
Sławek Płatek
 
02-12-2020 05:00:23
Rowerem Dookoła Świata

Powered by pr.radom.pl Etomite