http://rower.uniwersytetradom.pl/bicycle/
English

  ARTYKUŁY » Rowerem dookoła świata i do Tucholi   
 
Przyp. 3:18 Jest drzewem życia dla tych, którzy się jej uchwycili, a ci, którzy się jej trzymają, są uważani za szczęśliwych.

Rowerem dookoła świata i do Tucholi

 

Rowerem dookoła świata
Do Tucholi przyjechał Sławomir Płatek - jeden z uczestników rowerowej wyprawy dookoła świata, znanej jako "Wielki Milenijny Rajd Pokoju".

Wystawa zdjęć i pamiątek z rajdu trwa w Muzeum Borów Tucholskich już od września. Wydział promocji tucholskiego starostwa zaprosił do Tucholi jednego z uczestników rajdu, aby opowiedział o swoich wrażeniach z podróży po kilku kontynentach.
Na zdjęciach w muzeum prezentował się jako człowiek z brodą w czapce z daszkiem i okularami przeciwsłonecznymi na nosie. Tymczasem z pociągu na tucholskim dworcu wysiadł niepozorny młody człowiek, gładko wygolony, z dużym plecakiem i tylko dzięki temu udało się go "wyłowić" spośród innych pasażerów.


Sławek w Muzeum Borów Tucholskich. Fot. Leszek Ciżmowski

Sławek spotkał się z młodzieżą z Zespole Szkół Ogólnokształcących, gdzie zaprezentował serię slajdów, jednocześnie je omawiając. A było czego słuchać, bo wyprawa trwała 18 miesięcy i w tym czasie wydarzyło się sporo. Kolejna prelekcja odbyła się wieczorem w Tucholskim Ośrodku Kultury. Tego dnia wydłużono pracę muzeum aż do godziny 19.00, tak aby umożliwić obejrzenie ekspozycji wszystkim zainteresowanym. Niektóre wycieczki Sławomir Płatek oprowadzał osobiście.
Nasz podróżnik zawitał w te okolice po raz pierwszy, ale z pewnością jeszcze tu powróci, ponieważ już rozmyśla o wiosennym rajdzie rowerowym po Borach Tucholskich.
Wystawę można zwiedzać tylko do 10 grudnia. Potem zbiory wrócą do Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Leszek Ciżmowski

 
30-11-2020 05:35:39
Rowerem Dookoła Świata

Powered by pr.radom.pl Etomite